افتتاح طرح تولید کنسرو گوشت و کله پاچه در مرودشت
افتتاح طرح تولید کنسرو گوشت و کله پاچه در مرودشت
همزمان با هفته دولت و در راستای تحقق شعار سال مبنی بر مهار تورم و رشد تولید، طرح تولید غذای آماده و نیمه آماده کنسرو گوشت و کله پاچه تحت عنوان صنایع غذایی بهین در مرودشت با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، همزمان با هفته دولت و در راستای تحقق شعار سال مبنی بر مهار تورم و رشد تولید، طرح تولید غذای آماده و نیمه آماده کنسرو گوشت و کله پاچه تحت عنوان صنایع غذایی بهین در مرودشت با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

منصور امیریان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت اظهار کرد: این طرح در ۳ فاز پیش بینی گردیده است، که فاز اول تولید کنسرو انواع گوشت و کله پاچه به بهره برداری رسید است، فاز دوم تولید انواع خوراک آماده حیوانات خانگی که در مراحل پایانی اجرا می باشد و فاز سوم شامل تولید سوسیس، کالباس و برگر و سردخانه دو مداره ۱۵۰۰ تنی بوده، که در حال احداث می باشد.

وی گفت: این طرح در زمینی به مساحت ۴۲۰۰۰ متر مربع و زیربنای احداثی فعلی ۴۶۸۹ متر مربع احداث گردیده است و سرمایه گذاری طرح ۱۵۰۰۰۰۰ میلیون ریال می باشد.

امیریان با بیان اینکه ظرفیت تولید سالیانه این طرح ۴۳۰۰ تن و میزان جذب ماده خام ۲۶۰۰ تن می باشد، افزود: در این طرح برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر به طور غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

وی با اشاره به ضرورت توجه به صنایع تبدیلی بیان کرد: در شهرستان مرودشت با توجه به تنوع تولید محصولات زراعی، باغی و دامی، می توان با بهره مندی و احداث صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، به کاهش ضایعات محصولات و رشد اقتصادی شهرستان کمک شایانی کرد.