اعمال قانون ۵۳۰۰ وسیله نقلیه به دلیل پوشش پلاک
اعمال قانون ۵۳۰۰ وسیله نقلیه به دلیل پوشش پلاک
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: رانندگان ۵۳۰۰ وسیله نقلیه طی هفته گذشته به دلیل پوشش پلاک اعمال قانون شدند.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، سرهنگ احسان مؤمنی اظهار کرد: در هفته قبل حدود ۵۳۰۰ وسیله نقلیه به دلیل پوشش پلاک اعمال قانون گردیدند که علاوه بر آنکه مبلغ ۶۰ هزار تومان جریمه برای آنان در پی داشت به کلاس‌های آموزشی نیز اعزام گردیدند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: در واقع تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ مستقر در سطح معابر پایتخت، روزانه ۸۸۶ دستگاه وسیله نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت که رانندگان آنان بدین صورت تخلف پوشش پلاک انجام داده بودند را جریمه و رانندگان را به کلاس‌های آموزشی هدایت نمودند.

سرهنگ مؤمنی افزود: همچنین ۱۳۸ دستگاه موتورسیکلت در هفته گذشته به دلیل اینکه پلاک آنان توسط راکبین موتورسیکلت دستکاری و مخدوش و دیگر قابل رؤیت توسط پلیس نبود متوقف و به پارکینگ منتقل شدند.

وی گفت: دستکاری در ارقام پلاک تخلف محسوب نمی‌شود و جرم است چرا که از دید پلیس این اقدام راکبین موتورسیکلت جرم تلقی شده و این افراد مجرم هستند و پلیس چندین بار در این خصوص و برخورد با این تخلف خاص که از سوی برخی انجام می‌شود اطلاع رسانی کرده و عواقب این تخلف را گوشزد کرده است.

وی افزود: این هفته نیز طرح تشدید برخورد با پوشش پلاک را در دستور کار داریم و همکاران بنده در صورت مشاهده به جد با این تخلف برخورد خواهند کرد چرا که دستکاری و پوشش پلاک خط قرمز پلیس و خواست و مطالبه شهروندان است.