اعلام شرایط تحصیل دانشجویان بین المللی در ایران
اعلام شرایط تحصیل دانشجویان بین المللی در ایران
سازمان امور دانشجویان درباره دانشجویان بین‌المللی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های کشور اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه جامعه تیکنا؛ سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در باره دانشجویان بین‌المللی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های کشور اطلاعیه ای صادر و دانشگاه‌ها را ملزم به رعایت مفاد اطلاعیه مذکور کرد.

بر اساس این اطلاعیه رعایت نکات زیر ضروری است:

ـ  تمام کلاس‌های دانشجویان بین المللی “حضوری” است، بنابر‌این به هیـچ وجه نباید کلاس‌ها به صورت غیرحضوری برگزار شوند.

ـ تحصیل دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های ایران “تمام وقت” است، بنابراین حضور تمام وقت آنها در دانشگاه برای تحصیل الزامی است. شایسـته است حضور و غیاب در هرجلسه درسی به صورت سیستمی انجام شود.

ـ  تحصیل دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌ها همسان و مشترک با دانشجویان ایرانی است، لذا به هیچ‌وجه نباید کلاس مجزا و خاص برای دانشجویان بین المللی تعریف و برگزار شود.

ـ  تدریس در تمام دانشگاه‌ها به زبان فارسی است، لذا تدریس به زبان دوم از طریق مترجم اکیدا ممنوع بوده و تخلف محسوب می‌شود.

ـ دانشجویان بین المللی الزاما باید با ویزای تحصیلی و کارت اقامت در دانشگاه‌ها مشغول تحصیل شوند.

ـ  تمام دانشجویان بین المللی در هر مقطع تحصیلی پس از اخذ بلامانع بودن تحصیل از طریق سامانه سازمان اموردانشـجویان، مجاز به ثبت نام و تحصـیل خواهند بود و بلامانع تحصیلی در یک مقطع کفایت از بلامانع در مقطع بعدی نمی‌کند.

ـ  چنانچه دانشجوی بین المللی تاکنون در دانشـگاهی فاقـد ویزای تحصیلی یا اقامت یا بلامانع تحصیلی بوده است، ضروری است فورا اقدام لازم برای اخذ ویزا، اقامت و یا اخذ بلامانع اقدام به عمل آید و لیست آن‌ها نیز تهیه و به سازمان دانشجویان وزارت علوم ارسال شود.

ـ  پردیس های بین المللی فرعی دانشگاه‌ها به هیچ وجه قبل از اخذ مجوز مستقل پذیرش دانشجوی بین المللی حق جذب، پذیرش و ثبت‌نام دانشجویان بین المللی ندارند و مجوز دانشگاه اصلی کفایت مجوز جذب برای پردیس وابسته نمی‌کند، لذا قبل از هر اقدامی درجذب دانشـجو، موظف به اخذ مجوز مستقل است. بدیهی است تمامی مسئولیت‌های ناشی از تخلف از موارد فوق بر عهده دانشگاه است.

انتهای پیام/