اعلام آمادگی نیروهای مسلح برای همکاری در زمینه هوش مصنوعی با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران
اعلام آمادگی نیروهای مسلح برای همکاری در زمینه هوش مصنوعی با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران
مهدی نژاد نوری گفت: ستاد کل نیروهای مسلح با قدرت تعامل و همکاری با جریان‌های قوی علمی در کشور برای استحصال و ساخت تجهیزات سامانه‌های مختلف از جمله الکترونیکی، کنترلی، مکانیکی، هوش مصنوعی، کشاورزی و ... آماده همکاری است.

به گزارش گروه زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا، محمد مهدی‌نژاد نوری، معاون علوم، تحقیقات و فناوری ستاد کل نیروهای مسلح و هیئت همراه به منظور استفاده از ظرفیت‌های مشترک علمی و فناورانه از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و پارک علم و فناوری بین‌المللی ایران بازدید کرد.

در ابتدای این بازدید و در جلسه مشترک حسن زمانیان، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به نقش حاکمیت سازمان در کشور اشاره و بیان داشت: این سازمان از یک سو بنا بر ضرورت‌ها و نیازهای جامعه به عنوان نهادی پیشتاز عهده دار ایجاد، توسعه و یا انتقال فناوری‌های موردنیاز در رفع معضلات پیش روی کشور بوده و از سوی دیگر با طراحی فرایندها و ایجاد بسترهای مربوطه، متولی راهبری و هدایت محققین از ایده تا تولید محصولات صنعتی بوده است.

در ادامه مهدی نژاد نوری ضمن اشاره به ظرفیت‌های موجود در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بیان داشت: با وجود پتانسیل‌های فراوانی که در این سازمان وجود دارد و با مشارکت و حلقه اتصال به آن میتوان بسیاری از مشکلات و مسائل کشور را حل و فصل کرد به شرطی که ظرفیت‌‌ها شناسایی و در جای خود از آن‌ها استفاده شود.

وی اضافه کرد: در این شرایط موظف هستیم از ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و قابلیت‌های تمام مراکز علمی کشور به میزان حداکثری و به جد استفاده کنیم و نیروهای مسلح به ایجاد یک انسجام علمی در تمام زمینه‌ها با توجه به ماموریت و سابقه خود نیازمند است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه گفت: با قدرت تعامل و همکاری با جریان‌های قوی علمی در کشور برای استحصال و ساخت تجهیزات سامانه‌های مختلف از جمله الکترونیکی، کنترلی، مکانیکی، هوش مصنوعی، کشاورزی و … آماده همکاری هستیم.

وی افزود: ما باید با برنامه‌ریزی اجرایی و زمان‌دار و قابلیت تولید محصولات مهم و استراتژیک را فراهم کنیم تا پس از آن بتوانیم از دولت بخواهیم تا از واردات اینگونه محصولات به کشور جلوگیری و حتی زمینه را برای صادرات محصولات داخلی فراهم کند.

در پایان این دیدار معاون علوم، تحقیقات و فناوری ستاد کل نیروهای مسلح به همراه هیات همراه از چند شرکت منتخب مستقر در پارک علم و فناوری بین‌المللی بازدید کرد.