اعزام هیات‌های تجاری-فناوری ایران به شرق آفریقا
اعزام هیات‌های تجاری-فناوری ایران به شرق آفریقا
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان با همکاری صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری، شرکت های ایرانی را در اواخر مهرماه به شرق آفریقا اعزام می کند.

به گزارش گروه اقتصاد دانش بنیان تیکنا، مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان با همکاری صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری، شرکت های ایرانی را در اواخر مهرماه به شرق آفریقا اعزام می کند.

این برنامه، یکی از اعزام های مرکز تعاملات در سال ۱۴۰۲ است که پیش از این به همراه برنامه های پاویون ملی، پذیرش هیئت تجاری و حضور مستقل در نمایشگاه های بین المللی اعلام شده بود.

پیش از برنامه های اعزام، مطالعات کتابخانه ای و میدانی در کشورهای هدف انجام می شود. طی این مطالعات، حوزه های مناسب برای صادرات محصولات ایرانی شناسایی می شوند. در تحقیقات روی کشورهای شرق آسیا، سه کشور اوگاندا، کنیا و تانزانیا برای اعزام شرکت های ایرانی انتخاب شدند. در این کشورها حوزه های سلامت (دارو و تجهیزات پزشکی)، کشاورزی و دامپروری، ماشین آلات کشاورزی، صنایع غذایی و صنعتی به عنوان مناسب ترین حوزه ها برای صادرات تعیین شدند.

گفتنی است، برنامه اعزام هیئت تجاری- فناوری به شرق آفریقا هفته آخر مهرماه برگزار می شود. همچنین شماره تماس های ۰۲۱-۹۱۰۷۳۷۳۷(داخلی ۲۰۶ و ۲۱۳( جهت پاسخگویی به هرگونه سوال در اختیار متقاضیان قرار دارد.