اطلس هوش مصنوعی به زودی تدوین می‌شود
اطلس هوش مصنوعی به زودی تدوین می‌شود
معاون ستاد توسعه فناوری هوش مصنوعی و رباتیک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری گفت: با استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان به زودی اطلس هو مصنوعی تدوین می‌شود.

به گزارش خبرنگار زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا، هادی عاشری معاون ستاد توسعه فناوری هوش مصنوعی و رباتیک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری امروز در حاشیه همایش بین‌المللی توسعه هوش مصنوعی که از برنامه‌های جانبی پنجمین دوره جایزه مصطفی است، در جمع خبرنگاران عنوان کرد: همایش بین المللی توسعه هوش مصنوعی با هدف گردآوری شرکت‌های هوش مصنوعی و ارائه توانمندی‌های هایشان برگزار شد.

به گفته وی، به واسطه این همایش، یک شبکه‌سازی بین شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه هوش مصنوعی ایجاد می شود.

عاشری ادامه داد: این رویداد و کنار یکدیگر قرار گرفتن شرکت‌ها، به ستاد هوش مصنوعی معاونت علمی کمک زیادی کرده است چراکه ما در حال برنامه‌ریزی برای اطلس هوش مصنوعی کشور هستیم.

وی ادامه داد: در واقع این رویداد باعث شناسایی شرکت‌ها، نخبگان، پژوهشگران در بخش‌های مختلف می شود؛ همچنین به واسطه این رویداد، اطلاعات کاملی از سوی عرضه و تقاضا بدست می آوریم.

معاون ستاد توسعه فناوری هوش مصنوعی و رباتیک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور تصریح کرد: بخش دوم رویداد اصفهان که امروز برگزار می‌شود بهمرسانی شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و صنایع بزرگ در اصفهان است. روش کار بدین صورت است که این صنایع بزرگ نیازهای خود را به شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در این رویداد اعلام می‌کنند.

عاشری ادامه داد: این کار به نفع شرکت‌های دانش‌بنیان است تا خدمات و فناوری‌های توسعه‌داده شده را به مصرف‌کننده برسانند؛ از آنطرف به نفع صنایع است تا نیازهای حل نشده خود را با این بهمرسانی به درآمد و بهره‌وری تبدیل کنند.

وی با اشاره به حوزه‌های فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در این نشست هوش مصنوعی گفت: این شرکت‌ها در حوزه‌های رباتیک، سلامت، بهره‌وری در صنایع نفت و صنایع معدنی، حوزه ITS یا حمل‌و‌نقل هوشمند و حوزه خدمات آموزشی با هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه تقریبا ۵۰ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه هوش مصنوعی در این نشست حضور دارند، گفت: سند هوش مصنوعی کشور در حال تکمیل است و امیدواریم به زودی این سند در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد.
وی ادامه داد: مطالعات داخلی و بین‌المللی زیادی در این سند انجام شده است و تا یک الی دوماه آینده تکمیل می شود و به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال خواهد شد.

عاشری با بیان اینکه برنامه‌های ستاد هوش مصنوعی و رباتیک معاونت علمی در روزهای گذشته ابلاغ شد، تأکید کرد: از مهرماه برنامه‌های ستاد آغاز شده است که شامل فراخوان‌ها، چالش‌های هوش مصنوعی، بسته‌های حمایتی، رویدادهای بهمرسانی شرکت‌های‌ دانش‌بنیان و صنایع را در پیش خواهیم داشت.

انتهای پیام/