اصلاح نقاط حادثه خیز منطقه ۱۹ با ارتقای ایمنی ترافیکی معابر شهری و بزرگراهی
اصلاح نقاط حادثه خیز منطقه ۱۹ با ارتقای ایمنی ترافیکی معابر شهری و بزرگراهی
شهردار منطقه 19 گفت: اصلاح و ایمن سازی نقاط حادثه خیز و اصلاح هندسی معابر با مرمت، بهسازی علائم ترافیکی و المان های حمل، نقل عمومی و حذف زوائد فیزیکی در راستای کاهش حوادث جاده ای و تصادفات رانندگی در این محدوده انجام شد.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، تورج فرهادی با اشاره به اینکه ایمن سازی نقاط حادثه خیز و بهسازی علائم ترافیکی یکی از برنامه های طرح تحول ۲۰ گانه خدمت است و تاثیر بسزایی درکاهش حوادث و آسیب های جسمی و روانی ناشی از آن دارد افزود: در همین راستا ۱۴ نقطه حادثه خیز اعلامی از سوی وزارت کشور در این محدوده شناسایی و پس از نیازسنجی و مطالعات کارشناسی، طرح ایمن سازی در این نقاط و بهسازی علائم ترافیکی با نصب ۲ هزارو ۷۳۰ قطعه تجهیزات ترافیکی، هزار و ۲۲۵ متر طول اصلاح هندسی، نصب ۵ کیلومتر نیوجرسی، ۵۰۰ شاخه گاردریل، گل گارد و شبرنگ،بیش از ۶۵۰ تابلو هشدار دهنده، ایجاد سه پهلوگاه اضطراری و … انجام شد.

این مسئول ساماندهی تداخل حرکتی در بزرگراه‌ها را یکی از طرح‌های ترافیکی برای ایمن‌سازی نقاط حادثه خیز برشمرد و افزود: در بلوار علامه عسگری دور برگردان غربی، بزرگراه های آزادگان محدوده خلازیل ورزشگاه شهید کاظمی، محدوده مرتضی گرد، آزادگان به شرق قبل از پل شهید کاظمی و روبروی تره بار (شهرک رسالت) از نقاط حادثه خیزی است که با نصب نیوجرسی ایمن سازی شد.

همچنین به منظور ارتقای ایمنی و کاهش حوادث، نیوجرسی‌ها،پایه تیر و پل ها رنگ آمیزی ترافیکی شد تا در تاریکی شب برای رانندگان قابل مشاهده باشد.

فرهادی با اشاره به اینکه بزرگراه شهید هاشمی به جنوب قبل پل B2 ، دوربرگردان علامه عسگری ضلع شمالی حرم مطهر و بزرگراه آزادگان روبروی تره بار از نقاط پر تصادف این محدوده بوده بیان کرد: به همین منظور با اصلاح دور برگردان، نصب تجهیزات ترافیکی کاشن تانک، استوانه و تابلوهای ترافیکی این سه محور استانداردسازی و ساماندهی شد.

به گفته این مسئول آشکار سازی در محل تبادلات و جناغی ها ، رمپ و لوپ های پل های غیر همسطح محور های بزرگراهی آزادگان، شهید تندگویان،علامه عسگری،خلیج فارس،شهید کاظمی، شهید رجایی (جاده قدیم قم) و شهید آوینی و در معابر جمع کننده و پخش کننده داخل منطقه بلوار شقایق، شکوفه ، شهید ورامینی و سایر معابر با نصب و بهسازی تجهیزات ترافیکی مانند استوانه ترافیکی، بشکه و کاشن تانک، تابلو هشدار دهنده،خط کشی محوری، خط کشی بلوک عابر پیاده و تعمیر و راه اندازی چراغ های چشمک زن و …انجام شده است.

فرهادی نصب حفاظ بتنی بجای گاردریل های انعطاف پذیر با توجه به رده عملکردی و نوع معبر و همچنین لزوم اصلاحات لازم برای استاندارد سازی حفاظ ها در معابر شهری و محور های مهم و دارای حادثه چون بزرگراه های آزادگان و شهید هاشمی را از دیگر اقدامات در راستای ایمن سازی و کاهش نقاط حادثه خیز برشمرد.