اسکنر سه‌بعدی بدن توسط مهندسان ایرانی تولید شد
اسکنر سه‌بعدی بدن توسط مهندسان ایرانی تولید شد

به‌گزارش گروه فناوری پزشکی تیکنا، وحید اجاقی نماینده یک شرکت دانش بنیان تولید کننده تجهیزات پزشکی گفت: ما توانستیم تولید دستگاه اسکنر سه بعدی بدن که جز فناوری های های-تک است را به تولید برسانیم. وی با بیان اینکه این دستگاه جزو دستگاه‌های تحریمی است و نمونه خارجی دستگاه در آمریکا تولید شده است، گفت: […]

به‌گزارش گروه فناوری پزشکی تیکنا، وحید اجاقی نماینده یک شرکت دانش بنیان تولید کننده تجهیزات پزشکی گفت: ما توانستیم تولید دستگاه اسکنر سه بعدی بدن که جز فناوری های های-تک است را به تولید برسانیم.

وی با بیان اینکه این دستگاه جزو دستگاه‌های تحریمی است و نمونه خارجی دستگاه در آمریکا تولید شده است، گفت: ما این محصول را در ایران  بومی سازی و تولید کردیم که می‌توانیم دوره‌ای تمام‌اندام‌ بدن را داشته باشیم.

به گفته نماینده این شرکت دانش بنیان تولیدکننده تجهیزات پزشکی، دور بازو، دور شکم و… در مباحث لاغری، پزشکی، باشگاه‌های ورزشی  توسط این دستگاه اندازه گیری می شود که تغییرات به واسطه استفاده مکرر از آن مشخص می شود.

وی گفت: طبق تحلیلی که این دستگاه انجام‌ می دهد می‌توان برنامه ریزی کرد که چطور ورزش، رژیم یا درمان‌ را آغاز کنیم.

اجاقی خاطرنشان کرد: همچنین ناهنجاری اسکلتی در بحث پزشکی نیز به واسطه اسکنر سه بعدی قابل استفاده است.

نماینده این شرکت دانش بنیان تولید کننده تجهیزات پزشکی عنوان کرد: تکنولوژی همان تکنولوژی داخلی است اما با استفاده از تجهیزات داخلی به ساخت این دستگاه پرداختیم.

وی با بیان اینکه علاوه بر امریکا، روسیه هم این دستگاه را تولید کرده است، گفت: این دستگاه را یک دهم‌نمونه خارجی به تولید رسانده ایم که این میزان صرفه جویی ارزی است.

اجاقی گفت: کل متریال، برنامه نویسی، طراحی برد الکترونیکی و …توسط محققان این شرکت دانش بنیان به تولید رسیده است.

نماینده این شرکت دانش بنیان تولیدکننده تجهیزات پزشکی با بیان اینکه تا کنون ۳۰۰ مرکز را به این دستگاه تجهیز کردیم، گفت: باشگاه‌های ورزشی و مطب های پزشکی، پژوهشگاه تربیت بدنی، آکادمی المپیک و… از جمله دستگاه هایی هستند که از این دستگاه استفاده کرده اند.

وی با بیان اینکه تهران، مشهد، تبریز، اصفهان و… از این دستگاه استفاده کرده اند، گفت: ما توانستیم این دستگاه را به قبرس، ترکیه، عراق، قطر و امارات صادر کنیم.

انتهای پیام/