«اسماعیل سلطانیان» درگذشت
«اسماعیل سلطانیان» درگذشت
اسماعیل سلطانیان بازیگر پیشکسوت تلویزیون و سینما بر اثر ایست قلبی درگذشت.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر تیکنا، اسماعیل سلطانیان بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون نیمه شب گذشته ۲۳ خردادماه در سن  ۶۹ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت.

روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت این خبر را اعلام کرد. سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت همچنین در این خصوص گفت:  در تماس تلفنی میلاد سلطانیان فرزند آن زنده‌یاد، متأسفانه باخبر شدم که  استاد سلطانیان به دلیل بیماری و ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در پیامی درگذشت این عضو گرانقدر موسسه هنرمندان پیشکسوت را به خانواده گرامی ایشان و اهالی هنر به خصوص‌هنرمندان پیشکسوت تسلیت گفت.

 

عظیمی‌ در ادامه اضافه کرد مراسم خاکسپاری و وداع با مرحوم سلطانیان در قطعه هنرمندان متعاقباً اعلام خواهد شد.

سلطانیان سال ۱۳۳۳  در کرمانشاه متولد شد و فارغ‌التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک بود. فعالیت هنری را از سال ۱۳۴۹ با تئاتر به عنوان نویسنده، بازیگر و کارگردان آغاز کرد. همزمان در سال ۱۳۴۹ در مرکز آموزش هنرهای دراماتیک کرمانشاه یک دورهٔ ۶ ماهه را زیر نظر آتش تقی‌پور گذراند.

فعالیت در سینما را از سال ۱۳۶۴ با بازی در فیلم شکار شکارچی آغاز کرد. همچنین در طول جنگ نیز چند تئاتر در جبهه‌ها به روی صحنه برد. از دیگر آثار سلطانیان می‌توان به بازی در سریال پایتخت۲، یوسف پیامبر، مرد هزارچهره ، ستایش و قورباغه اشاره کرد.

انتهای پیام/