استقبال شرکت‌های روسی از اسباب‌ بازی‌ها و صنایع فرهنگی ایران
استقبال شرکت‌های روسی از اسباب‌ بازی‌ها و صنایع فرهنگی ایران
حسنلو از استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه کالای کودک روسیه و شرکت‌های پخش اسباب بازی از محصولات ایرانی عرضه شده در این نمایشگاه خبر داد.

به گزارش گروه فناوری نرم و خلاق تیکنا، مسعود حسنلو به دستاوردهای سفر اخیر خود به روسیه برای حضور در نمایشگاه کالای کودک روسیه اشاره کرد و اظهار داشت: حضور هیات ایرانی در نمایشگاه KIDS RUSSIA با همراهی فعالان اکوسیستم صنایع خلاق در این رویداد و همچنین مذاکره با مسوولان دولتی روسیه در این حوزه همراه بود. علاوه بر فعالین حوزه اسباب بازی که در قالب کنسرسیوم اسباب بازی، پاویون ایران را در این نمایشگاه برگزار کرده بودند؛ جمعی از فعالان مد و پوشاک و حوزه تعلیم و تربیت نیز در این سفر حضور داشتند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ نفر از نمایندگان صنایع خلاق ایران در این رویداد حضور داشتند، تصریح کرد: نمایشگاه در سه روز برگزار شد، تولید کنندگان اسباب بازی از ایران تعامل خوبی با شرکت ها و توزیع کنندگان روسی شکل دادند که امیدوارم این تعامل و همکاری ها تدوام داشته باشد. در این سفر همچنین با مجموعه ها و بنیادهایی که در حوزه صادرات صنایع خلاق فعال بودند؛ از جمله وزارت صنعت روسیه و بنیاد صادراتی این کشور جلساتی برگزار شد.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری یادآور شد: در این رویداد با رایزن فرهنگی، رایزن فناوری، مدیر بنیاد مد و لباس روسیه جلسات جداگانه ای برگزار شد.

براساس اعلام معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بینان ریاست جمهوری، خانجانی مدیر اجرایی گروه «تک سازان» از شرکت های حاضر در این رویداد هم گفت: ما با دو محصول «خرس‌های شگفت انگیز» و «مارپیچ لیزری» در نمایشگاه کودک مسکو شرکت کردیم. در بازی خرس‌های شگفت انگیز، ۶ لیوان خوش رنگ، ۶۰ عروسک خرسی، تاس رنگ و تاس عدد، یک عدد برچینک و یک دفترچه راهنما در نظر گرفته شده است. ۱۴ بازی مبتنی بر ابزار داخل این اسباب بازی طراحی شده که استفاده کننده می‌تواند تا ۴۰ بازی نیز با ابتکار شخصی طراحی و به کودک آموزش دهد. خرس‌های شگفت انگیز مبتنی بر مونته سوری است و مفاهیم بسیار مهمی را در قالب بازی به کودک آموزش می دهد.

وی ادامه داد:‌ از جمله این مفاهیم می توان به شناخت رنگ ها، مرتب کردن، کنار، درون، بیرون، جلو، عقب، الگویابی، شمارش، جمع، تفریق و… و. اشاره کرد. این بازی به زبان روسی ترجمه شد و در نمایشگاه مسکو در پاویون ایران به نمایش گذاشته شد.

این فناور خاطرنشان کرد: مارپیچ لیزری هم یک بازی شگفت آور و جذاب است که در آن با استفاده از آئینه و توکن‌های مختلف، نور لیزر هدایت می شود تا اهداف یکی یکی روشن شوند. این پدیده علمی دوست داشتنی در لحظاتی شیرین و چالش برانگیز، توانایی حل مسئله و تفکر منطقی استفاده کننده را افزایش داده و کمک می کند تا مهارت و استعدادهای کودکان و بزرگسالان کشف شود. مارپیچ لیزری، تلفیقی از علوم، فناوری، ریاضی و مهندسی است و برای استفاده کننده این فرصت را فراهم می‌کند که با تلاشی هیجان انگیز، قدرت هوش فضایی خود را مورد آزمون قرار دهد. در ماورای این چالش جذاب، یافتن راه حل برای استفاده کننده شگفت آور و برای بزرگسالان یادآور دورانی است که با تکه ای آئینه، نور خورشید را انعکاس داده و لذت می بردند.

خانجانی تصریح کرد: بازی مارپیچ لیزری در هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی، مقام اول کیفیت ترکیبی را از آن خود کرده است. گروه تک سازان این محصول با کیفیت را در بسته بندی جذاب و ترجمه شده به زبان روسی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.

معافی، مدیر اجرایی اسباب بازی های «کیدل» نیز بیان کرد: کیدل اسباب بازی هایی را بر اساس سه اصل کلیدی ایمنی، کیفیت و ایجاد خلاقیت، طراحی و تولید می‌کند تا توانایی چندگانه کودکان را توسعه دهد. این محصولات با ترکیب رنگهای منحصر به فرد و با استفاده از تکنیک های رنگ شناسی و روانشناسی کودک، کاملا مطابق استانداردهای ایمنی و کیفیت جهانی تولید می شود.

وی افزود: مجموعه «کیدل» با شرکت در نمایشگاههای داخلی و خارجی، با بررسی رفتار و علایق کودکان بازدید کننده، سعی دارد محصولات متنوع و جدید و خلاقانه بیشتری ارائه دهد. یکی از دستاوردهای شرکت در این نمایشگاهها، آشنایی کلی با روحیات و علایق و فرهنگ اسباب بازی در نقاط مختلف دنیاست.

این تولید کننده یادآور شد: دستاورد بعدی مشاهده میزان اشتیاق و علاقه کودکان با فرهنگ‌های متفاوت نسبت به اسباب بازی های چوبی است. همچنین شرکت در این نمایشگاهها و بررسی رفتار کودکان بازدید کننده، میزان تاثیر گذاری هر کدام از محصولات کیدل در ایجاد خلاقیت و شادی در کودکان را تا حدودی مشخص می کند.

معافی تاکید کرد: کیدل سعی دارد با بررسی این وقایع، محصولاتی با کیفیت بهتر و خلاقانه تر ارائه دهد.

گفتنی است، نمایشگاه کالای کودک روسیه (Kids Russia) از هشتم الی ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ در شهر مسکو پایتخت روسیه برگزار شد.

این نمایشگاه یکی از بهترین و در حال رشدترین نمایشگاه های اسباب بازی، محصولات کودکان، سرگرمی ها و فعالیت های اوقات فراغت و بستری است که همه صنعتگران و تولیدکنندگان صنعت کالای کودک حضور داشتند.