استفاده از ربات‌ها برای تولید دارو در فضا
استفاده از ربات‌ها برای تولید دارو در فضا

به‌ گزارش تیکنا از فیوچریسم، شرکت واردا اسپیس اینداستریز قصد دارد در فضا دارو تولید کند. مزیت این کار آن است که به علت نبود نیروی جاذبه در خارج از جو زمین اتم‌ها و مولکول‌ها رفتار متفاوتی دارند. از این فرصت می‌توان برای ترکیب متفاوت مواد شیمیایی و تولید دارو‌هایی استفاده کرد که بر روی […]

به‌ گزارش تیکنا از فیوچریسم، شرکت واردا اسپیس اینداستریز قصد دارد در فضا دارو تولید کند.

مزیت این کار آن است که به علت نبود نیروی جاذبه در خارج از جو زمین اتم‌ها و مولکول‌ها رفتار متفاوتی دارند. از این فرصت می‌توان برای ترکیب متفاوت مواد شیمیایی و تولید دارو‌هایی استفاده کرد که بر روی زمین قابل تولید نبوده و در دسترس نیستند.

کپسول آزمایشگاهی رباتیک واردا بر خلاف آزمایشگاه انسان محور در‌ایستگاه فضایی بین‌المللی، در عریض‌ترین نقطه خود حدود یک متر طول دارد. قرار است در این آزمایشگاه به جای ساختن انواع دارو در مقیاس صنعتی در فضا، نمونه‌های اولیه برای تحویل و انتقال به زمین ساخته شوند.

این شرکت قصد دارد ربات‌های خود را برای ساخت دارو‌های درمان‌کننده سرطان، دیابت و درد‌های مزمن به کار بگیرد. ماهواره تولیدی واردا قرار است اولین سفر خود را با موشک اسپیس ایکس در ماه ژوئن و در کنار ده‌ها ماهواره دیگر انجام دهد.

پایان پیام/