ارسال بیش از ۲ هزار اثر به سومین جشنواره ره آورد پیاده روی اربعین
ارسال بیش از ۲ هزار اثر به سومین جشنواره ره آورد پیاده روی اربعین
معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور گفت: جشنواره امسال که به میزبانی انتظامی استان گیلان برگزار می گردد حال و هوای معنوی خواهد داشت و عطر دل انگیز شهدا بر قداست و معنویت هر چه بیشتر این جشنواره می افزاید.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، سرتیپ دوم پاسدار “محمد بهرامی” ضمن قدردانی از صاحبان بیش از دو هزار اثر رسیده به دبیرخانه سومین جشنواره فرهنگی، ادبی و هنری ره آورد پیاده روی اربعین، اظهار داشت: جشنواره امسال که به میزبانی انتظامی استان گیلان برگزار می گردد حال و هوای معنوی خواهد داشت و عطر دل انگیز شهدا بر قداست و معنویت هر چه بیشتر این جشنواره می افزاید.

این مقام انتظامی با گرامی داشت یاد شهدای والامقام انتظامی به ویژه شهدای حمله ترورستی راسک افزود:کارکنان انتظامی کشور نشان داده اند که در تمامی صحنه ها برای دفاع از امنیت و آرامش مردم یک جان فدای واقعی هستند و همواره آرامش و امنیت مردم را به آرامش خود ترجیح می دهند.

وی پیام اربعین را ایستادگی در برابر ظلم و زورگویی همه اعصار و قرون دانست و افزود: هنوز هم این ظلم و ستم وجود دارد و به همین جهت انعکاس ره آورد اربعین می تواند روشنگر قلوب و اذهان مردم باشد تا ظلمات و تاریکی جهالت مجال انحراف مردم را نداشته باشد و گرامی داشت یاد شهدا، این مجاهدان عاشورایی نیز برهمین اساس انجام می شود تا مردم مظاهر واقعی حق و حقیقت را بهتر بشناسند.

بهرامی با یادآوری زمان برگزاری جشنواره در تاریخ های پنجم و ششم دی ماه و مکان برگزاری آن که سالن اجتماعات شهدای انتظامی استان گیلان می باشد، ضمن بیان اینکه جشنواره امسال به یاد شهدای انتظامی به ویژه یازده شهید حمله تروریستی راسک زینت یافته است، تصریح کرد: نام و یاد شهدا برای نظام جمهوری اسلامی قدرت آفرین است و یاد این شهدای والامقام که در عمل نشان داده اند رهروان واقعی مکتب سیدالشهداء(ع) هستند در این جشنواره بسیار همسو، به جا و شایسته است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه الگو طلبی و اسوه خواهی از تمایلات انسان است، تاکید کرد: ما در اربعین از الگوه و اسوه صبر و استقامت حضرت زینب کبری (س) بسیار می آموزیم و زمانی که درمیابیم شهدای عزیزمان در امتداد راه نورانی حسین ابن علی (ع) و دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) جان خویش را فدا نموده اند، این شاگردان ممتاز مکتب اهل بیت (ص) را الگو و راهنمای شایسته ای برای هدایت خود می دانیم.

وی یکی از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ اربعین عنوان کرد و این فرهنگ را جلوه ای زیبا از آزادگی و زندگی همراه با عزت و شرافت دانست و افزود:توسعه این فرهنگ ناب موجب زمین گیر شدن دشمن در جنگ فرهنگی، شناختی و ترکیبی می شود.

سردار بهرامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری کارگاه های تخصصی به صورت مجزا برای همه رشته ها، تصریح کرد:با بهره گیری از اساتید مجرب و صاحب نظر این کلاس های آموزشی به منظور ارتقاءسطح علمی فرهیختگان انتظامی انجام خواهد شد و برگزاری نمایشگاه آثار منتخب و برپایی موکب الحسین شهدای انتظامی در محل برگزاری جشنواره نیز از دیگر برنامه های این رویداد می باشد.

معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور در خاتمه با بیان اینکه انتظامی کشور در ایام اربعین حسینی این افتخار را داشته است که بیشترین خدمات را به زائران اباعبدالله الحسین(ع) ارائه دهد، تاکید کرد: اربعین یکی از مظاهر زمینه سازی ظهور است، اربعین یک رزمایش و لشکر کشی و ایجاد آمادگی برای زمان ظهور مهدی موعود (عج) است و برگزاری این چنین جشنواره های فرهنگی،هنری و ادبی ضمن انعکاس مجاهدت های خالصانه ی خادمان حسینی(ع) انتظامی کشور، می تواند بر گسترش و همه گیری این فرهنگ ناب کمک کند.