ارزهای دیجیتال به برنامه هفتم توسعه راه پیدا کردند!
ارزهای دیجیتال به برنامه هفتم توسعه راه پیدا کردند!
وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه می‌توان به صورت قانونی از رمزارز برای کمک به شرایط تجاری کشور استفاده کرد، گفت: یکی از محورهایی که در برنامه هفتم مورد نظر دولت و مجلس است، تعیین و تکلیف موضوع رمزارزها است.

به گزارش گروه باشگاه رمزارز تیکنا، احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی، در گفتگوی جدید خود با اشاره به قوانین بازار رمزارزها، بیان داشت که، از ابتدای شروع به کار دولت، بر ظرفیت‌هایی که می‌توان به صورت قانونی از رمزارز برای کمک به شرایط تجاری کشور استفاده کرد، اصرار داشتیم و با همکاری سایر دستگاه‌ها، متن بسیار خوبی تهیه کردیم و در نوبت تصویب هیات دولت قرار دارد. امیدواریم با تصویب آن، گام جدیدی در عرصه استفاده از رمزارزها برداریم.

وی ادامه داد که یکی از محورهایی که در برنامه هفتم مورد نظر دولت و مجلس است، تعیین و تکلیف موضوع رمزارزها است.

خاندوزی افزود، در یک سال و نیم گذشته افرادی که در بازار سرمایه فعال بودند، در عمل دیدند که توافق بسیار خوبی بین دولت و مجلس وجود دارد و اتفاقات مثبتی رخ داده ‌است. وقتی که دولت سیزدهم شروع به کار کرد، حدود ۷۶۰ نهاد مالی در بازار فعال بود. امروز این عدد به بیش از ۹۰۰ نهاد مالی رسیده است و در یکی از شفاف‌ترین دوره‌های بازار سرمایه هستیم.

وزیر اقتصاد همچنین درباره توافقات اقتصادی ایران و روسیه توضیح داد، در حوزه مبادلات مالی، بانکی و تسویه‌های بین‌المللی و مسایل ارزی، با شرکای راهبردی کشور که مورد تاکید رییس جمهور هم است، به توافقات خوبی رسیده‌ایم. این توافقات در برخی مقاطع به عمل و اجرا رسیده است، از جمله پیام‌رسان‌های کشور و شبکه‌های تسویه، اما به جهت ملاحظات تحریمی، کشورهای طرف مبادله از ایران خواسته‌اند جزییات را افشا نکنیم تا بتوانیم در شرایط امن‌تری به این مسیر ادامه دهیم. از جمله توافقات پیوند دادن بخش خصوصی کشورها باهم است.