ارائه گزارش بیست ودوماهه عملیات اجرایی گروه پیشرانان پیشرفت ایران
ارائه گزارش بیست ودوماهه عملیات اجرایی گروه پیشرانان پیشرفت ایران
در دوازدهمین جلسه پروژه‌های پیشران اقتصاد ملی که به ریاست معاون اول رییس ‌جمهور برگزار شد، گزارش بیست و دو ماهه عملیات اجرایی گروه پیشرانان پیشرفت ایران ارائه شد.

به گزارش گروه سیاسی تیکنا، در دوازدهمین جلسه پروژه‌های پیشران اقتصاد ملی که بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، گزارش بیست و دو ماهه عملیات اجرایی گروه پیشرانان پیشرفت ایران ارائه و از افزایش ۱۴ درصدی ارزش کل پروژه‌ها خبر داده شد.

در این جلسه که دستیار اقتصادی رئیس جمهور و مدیران عامل شرکت‌های بزرگ معدنی، فلزی و پتروشیمی حضور داشتند، اعلام شد ارزش سرمایه‌گذاری کل پروژه‌های گروه پیشرانان پیشرفت ایران در حال حاضر از ۱۷,۲ میلیارد دلار به ۱۹.۵ میلیارد دلار رسیده است.

همچنین در این جلسه اعلام شد که از ۴۸ پروژه پیشران اقتصاد ملی تاکنون سه پروژه بزرگ افتتاح شده است و در اوایل سال آینده با افتتاح ۴ پروژه دیگر طی دو سال گذشته ۷ پروژه ملی به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین مقرر شد پیگیری‌های لازم برای رفع برخی موانع اجرایی تعدادی از پروژه‌هایی که از برنامه اولیه عقب هستند، صورت گرفته و برای پروژه‌های مذکور طی یک ماه آینده برنامه جبرانی ارائه شود.