ارائه آموزش های مهارتی به بیش از ۵۰۰ هزار سرباز وظیفه توسط هلال احمر
ارائه آموزش های مهارتی به بیش از ۵۰۰ هزار سرباز وظیفه توسط هلال احمر
سردار زاده‌کمند گفت:با ارتقا توانمندی سربازان زمینه‌ای برای خدمت موثرتر جوانان در طول خدمت و آمادگی بیشتری برای اشتغال پذیری آنان فراهم می‌گردد.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، سردار محمدجواد زاده کمند فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در مراسم امضا توافق نامه فی مابین جمعیت هلال احمر و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی که صبح امروز ۲۵ آذر ماه برگزار شد اظهار کرد: از زمان تشکیل قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، جمعیت هلال احمر کمک بسیار خوبی را برای مهارت آموزی کارکنان وظیفه در زمینه خود امدادی و دگر امدادی داشته و نزدیک به ۵۰۰ هزار سرباز وظیفه در چند سال گذشته این دوره مهارتی را طی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ما تدابیر متعددی از مقام معظم رهبری برای توانمند سازی سربازان داریم افزود: باید از مدت زمان خدمت سربازی برای توانمند سازی و مهارت  افزایی جوانان استفاده بهینه کرد.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: با ارتقا توانمندی سربازان زمینه‌ای برای خدمت موثرتر جوانان در طول خدمت و آمادگی بیشتری برای اشتغال پذیری آنان فراهم می‌گردد. در برنامه‌های قرارگاه برگزاری یک دوره مهارت تخصصی و ۵ مهارت عمومی نظیر امداد و نجات، سبک زندگی، کارآفرینی، سواد رسانه‌ای، حقوقی و مالی برای کارکنان وظیفه پیش بینی شده و اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: مهارت های خود امدادی برای زندگی جوانان بسیار ارزشمند است که امروز به سربازان وظیفه آموزش داده می‌شود، سال ۹۷ اولین تفاهم نامه میان جمعیت هلال احمر و قرارگاه منعقد شد و امروز قرار است انشالله در استمرار تعاملات گذشته برای دومین نوبت این توافق نامه به امضا برسد.

سردار زاده کمند بیان کرد: امروز علاوه بر مهارت های عمومی این آمادگی را داریم که در حوزه آموزش های تخصصی نیز دامنه همکاری را با جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در انجام رسالت مهم خود توفیقات زیادی در داخل و خارج از کشور کسب کرده که جای تقدیر دارد افزود: امیدواریم با امضای این توافق نامه زمینه همکاری بیش از بیش فراهم تر شود و گزارشی با عملکرد بالا را در جلسات آتی ارائه دهیم.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: ما روی کیفیت دوره‌های مهارت آموزی بیش از بیش تاکید داریم که باید از سوی متولیات امر در قرارگاه و جمعیت هلال احمر مورد توجه قرار گیرد.