اختلال در پلتفرم‌های پیام‌رسان‌ ایرانی به‌طور کامل رفع شد
اختلال در پلتفرم‌های پیام‌رسان‌ ایرانی به‌طور کامل رفع شد

به گزارش گروه فناوری اطلاعات تیکنا، بعد از قطع ارتباط چندساعته پیام‌رسان‌های داخلی به‌علت قطعی برق در یکی از مراکز اصلی داده، اکنون این اختلال به‌طور کامل برطرف شده است. پیام‌رسان‌های بله، سروش، ایتا و برخی پلتفرم‌های داخلی دیگر از ساعت ۱۸ روز قبل (دوشنبه ۱۱ اردیبهشت) به‌علت قطع‌شدن برق در یکی از مراکز داده، […]

به گزارش گروه فناوری اطلاعات تیکنا، بعد از قطع ارتباط چندساعته پیام‌رسان‌های داخلی به‌علت قطعی برق در یکی از مراکز اصلی داده، اکنون این اختلال به‌طور کامل برطرف شده است.

پیام‌رسان‌های بله، سروش، ایتا و برخی پلتفرم‌های داخلی دیگر از ساعت ۱۸ روز قبل (دوشنبه ۱۱ اردیبهشت) به‌علت قطع‌شدن برق در یکی از مراکز داده، دچار مشکل شدند و کاربران اتصال خود را به این پیام‌رسان‌ها از دست دادند. طبق گفته مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات، این قطعی برق ۵ دقیقه به‌طول انجامیده و بعد از وصل شدن، تیم‌های فنی راه‌اندازی مجدد سرویس‌ها را در دستور کار قرار دادند.

به گفته احسان خرامید، وزیر ارتباطات نیز در محل دیتاسنتر حضور پیدا کرد و از نزدیک بر عملیات فنی تیم‌های مستقر نظارت داشت.

از اواخر شب گذشته، به‌تدریج پیام‌رسان‌ها وصل شدند و اکنون همگی بدون مشکل در حال ارائه خدمات به کاربران هستند.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفت: ضمن پوزش مجدد بابت این موضوع، مشکلات اینچنینی ناگهانی بوجود می آید و از قبل خبر نمی کند اما همانطور که دوستان در صداوسیما و رسانه ها در عملکرد وزارت ارتباطات شاهد یودند به محض دریافت اطلاعات جدیدتر وظیفه خود می دانیم که اطلاع رسانی کنیم و شفافیت را بوجود بیاوریم چراکه مردم و کسب و کارها در حال استفاده از این پلتفرم های بومی هستند.

لازم به ذکر است مرکز داده یا دیتاسنتر تأسیساتی است که خدمات فناوری اطلاعات، تجهیزات ذخیره‌سازی، پردازش، انتشار داده، همچنین نرم‌افزارهای کاربردی را متمرکز می‌کند و در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد.

انتهای پیام/