اختصاص بالاترین سهم فیبرنوری کشور به روستاهای کرمانشاه
اختصاص بالاترین سهم فیبرنوری کشور به روستاهای کرمانشاه
طبق توافق بین استان کرمانشاه و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بالاترین سهم فیبر نوری کشور به روستاهای استان اختصاص یافت.

به گزارش گروه فناوری اطلاعات تیکنا، طبق توافق بین استان کرمانشاه و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بالاترین سهم فیبر نوری کشور به روستاهای استان اختصاص یافت.

در جلسه‌ای که امروز در دفتر عبدالرضا مصری نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و با حضور محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه و ایرج روحی مجری طرح توسعه زیر ساخت خدمات الکترونیکی روستایی و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری کشور و استان برگزار شد، وزارت ارتباطات متعهد شد که اعتبار لازم برای اجرای ۳۰۰ کیلومتر فیبر نوری برای اتصال سایت‌های روستاهای استان کرمانشاه برای استفاده اینترنت پر سرعت را اختصاص دهد.

در این جلسه هم چنین مقرر شد که ارتباطات اینترنتی همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان کرمانشاه تا بهمن‌ماه امسال برقرار شود.

با توافقی که بین استان کرمانشاه و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفته است، بالاترین سهم فیبر نوری کشور به روستاهای استان اختصاص یافته به طوری که با اجرایی شدن این توافق، روستاهای کرمانشاه در رتبه اول کشور قرار خواهند گرفت.