احیای دریاچه ارومیه مبتنی بر همراهی مردم است
احیای دریاچه ارومیه مبتنی بر همراهی مردم است

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، علی بهادری جهرمی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از دریاچه ارومیه افزود: دولت سیزدهم در راستای توجه ویژه به احیای دریاچه ارومیه، دبیری ستاد احیا را از یک مقام کشوری به استاندار آذربایجان غربی تغییر داد که همین امر گام بلندی در استفاده از همه ظرفیت‌ها برای این […]

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، علی بهادری جهرمی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از دریاچه ارومیه افزود: دولت سیزدهم در راستای توجه ویژه به احیای دریاچه ارومیه، دبیری ستاد احیا را از یک مقام کشوری به استاندار آذربایجان غربی تغییر داد که همین امر گام بلندی در استفاده از همه ظرفیت‌ها برای این منظور است.

وی اضافه کرد: همین اشرافیت استاندار آذربایجان غربی به موضوع دریاچه ارومیه موجب شده تا دولت بیش از پیش در راستای احیای دریاچه گام بردارد.

سخنگوی دولت ادامه داد: در همین راستا برای احیای دریاچه ارومیه در سال جاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
بهادری جهرمی اظهار کرد: موضوع دریاچه ارومیه، موضوعی ملی بوده و مختص آذربایجان غربی نیست و همه مردم منطقه و کشور در این خصوص دغدغه دارند.

وی با اشاره به تغییرات اقلیمی ایجاد شده در منطقه به عنوان عاملی مهم در کاهش آب دریاچه ارومیه گفت: در صورتی که انتقال آب از منابع متعدد صورت نمی‌گرفت وضعیت امروز دریاچه با توجه به کاهش نزولات آسمانی بسیار بدتر از روز مشابه سال گذشته بود.

سخنگوی دولت همچنین بر همراهی مردم برای احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد و یادآور شد: همه ما باید در راستای حفاظت از این میراث ماندگار گذشتگان تلاش کنیم.

بهادری جهرمی با قایق از بخشی از دریاچه ارومیه در محدوده پل میانگذر بازدید کرد و مسوولان مربوطه هم گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص احیای دریاچه ارایه کردند.