اجرای هوشمندسازی یارانه نان سبب صرفه‌جویی ۲۷ هزار میلیارد تومانی شده است
اجرای هوشمندسازی یارانه نان سبب صرفه‌جویی ۲۷ هزار میلیارد تومانی شده است
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی با اجرای طرح هوشمندسازی یارانه نان حاصل شده است.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در آیین ارائه دستاورد‌های طرح ملی هوشمندسازی یارانه نان و آدر و رونمایی از بزرگ‌ترین سامانه اشتراک‌گذاری تجربه خرید نان گفت: از زمان اجرای طرح هوشمند سازی یارانه آرد و نان (یک سال و نیم) معادل یک و نیم میلیون تن آرد به ارزش ۲۷ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی شده است.

وزیر اقتصاد اظهار کرد: طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان با همکاری و تعامل بسیاری از دستگاه‌ها اجرایی شده و اگرچه طرح هنوز نقایصی دارد؛ اما به تدریج شناسایی و رفع خواهد شد.

خاندوزی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰حدود ۸ و نیم میلیون تن آرد یارنه‌ای در کشور مصرف شده است، خاطرنشان کرد: اگر طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان اجرایی نمی‌شد این میزان در سال ۱۴۰۱ حدود ۸ و نیم تن و در سال ۱۴۰۲ به ۹ میلیون تن می‌رسید.

وی افزود: پس از آنکه در سال ۱۴۰۰ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی حذف شد قیمت بسیاری از کالا‌های اساسی افزایش یافت و بسیار محتمل بود که میزان مصرف نان افزایش داشته باشد.

وزیر اقتصاد گفت: مصرف آرد یارانه‌ای امسال مجددا به میزان مصرف سال ۹۸ باز خواهد گشت.

خاندوزی عنوان کرد: با توجه به رصد روزانه فروش آرد خارج از شبکه رسمی تحت نظارت و کنترل درآمده و میزان درخواست صدور مجوز برای احداث نانوایی‌های جدید ۵۰ درصد کاهش یافته که نشان‌دهنده کاهش انگیزه افراد برای سوءاستفاده است.

انتهای پیام/