اجرای طرح ارزش مالکانه، موج مثبتی در بین فرهنگیان ایجاد کرده است
اجرای طرح ارزش مالکانه، موج مثبتی در بین فرهنگیان ایجاد کرده است
مومنی گفت: اجرای این طرح بزرگ حاصل فعالیت یک تیم مدیریتی قوی با برنامه‌ی منسجم است و نتیجه آن ایجاد موج مثبت و اعتماد فرهنگیان به صندوق است.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، به نقل از صندوق ذخیره فرهنگیان، حجت‌الله مومنی منتخب فرهنگیان استان لرستان با اشاره به اجرایی شدن طرح ارزش مالکانه گفت: اجرای این طرح بزرگ حاصل فعالیت یک تیم مدیریتی قوی با برنامه‌ی منسجم است و نتیجه آن ایجاد موج مثبت و اعتماد فرهنگیان به صندوق است.

وی افزود: اجرایی شدن طرح ارزش مالکانه یک حق مسلم بود که سالیان دراز به محاق رفته بود. علی‌رغم اینکه این مهم مورد بی‌مهری و بعضا نامهربانی‌هایی از طرف دستگاه‌های اجرایی قرار گرفت ولی با همت مدیران کنونی و بعضی از مدیران سابق صندوق به بار نشست و با اجرای آن، امیدواری به احقاق حق اعضای صندوق بازگشته است.

مومنی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته اخبار منفی پیرامون صندوق منتشر می‌شد اما با اجرای مرحله اول ارزش مالکانه این فضا تغییر کرده و اعتماد فرهنگیان به صندوق افزایش پیدا کرده است و در صورتی که طرح به صورت کامل اجرا شود و فرهنگیان نتیجه عضویت خود را لمس کنند، این اعتماد و اطمینان چند برابر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه گاهی انتشار زمزمه‌هایی مسموم در مورد دولتی یا عمومی بودن موسسه مطرح می‌شد که باعث رنجش خاطر اعضای صندوق شده بود، اظهار داشت: با اجرای این طرح مهر تاییدی بر خصوصی بودن موسسه نواخته شده و این یک کار فرهنگی و زیربنایی است که جای بسی خوشحالی دارد.

منتخب فرهنگیان استان لرستان اضافه کرد: از دیگر برکات و نتایج این طرح، افزایش میزان واریزی اعضای فعلی و تشویق فرهنگیان غیر عضو یا ورودی‌های جدید آموزش و پرورش به عضویت در صندوق است زیرا برای آنها اثبات شده است که عضویت در صندوق به نفع آنهاست.

مومنی در پایان تصریح کرد: اینجانب و نمایندگان صندوق در استان‌ها به اهمیت و چالش‌های این طرح بسیار مهم واقف هستیم و معتقدیم که نتیجه بخشی مالی طرح ارزش مالکانه نیاز به زمان دارد اما به نظر می‌آید تهیه طرح‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای اجرای کامل طرح به منظور منتفع شدن فرهنگیان به صورت ملموس، باعث افزایش اعتماد و اطمینان خاطر آنها خواهد شد.