اجرای برنامه متنوع تفریحی و آموزشی ویژه کودکان کار
اجرای برنامه متنوع تفریحی و آموزشی ویژه کودکان کار
امیر شهرابی شهردار منطقه۱۴ از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، تفریحی و آموزش محور با رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و افزایش توانمندی کودکان کار در این منطقه خبرداد.

به گزارش تیکنا، شهرابی با تاکید بر اهمیت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کودکان کار و خیابان که در معرض آسیب های اجتماعی هستند، بر برنامه ریزی در حوزه خدمات و مشارکت های اجتماعی منطقه در راستای پیشگیری از آسیب ها و توانمند سازی و مهارت افزایی کودکان کار تاکید کرد.

شهرابی افزود: بر این اساس فعالیت های متعددی را با رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ویژه کودکان کار و اقشار آسیب پذیر در منطقه شامل برپایی اردو های تفریحی، مسابقات ورزشی و هنری و فعالیت های آموزش محور با هدف ایجاد نشاط، شادی و اوقات فراغت این افراد اجرایی شده است.

وی همچنین از اجرای طرح پویش نذری و پایش سلامت با ارائه خدمات معیشتی و خدمات مشاوره مددکاری و روانشناسی فردی توسط مددکاران به عنوان دیگر اقدامات مرکز خدمات و مشارکت های اجتماعی منطقه با مشارکت گروه های جهادی، داوطلب و خیرین نام برد.

شهرابی در ادامه به فعالیت مرکز پویا شهر «خانه هنر سبا » ویژه مهارت افزایی کودکان کار در منطقه ۱۴ اشاره کرد و گفت:با اجرای برنامه های هنری و آموزشی در این مرکز تخصصی و زیر نظر کارشناسان مجرب علاوه بر پرکردن اوقات فراغت این گروه از جامعه نسبت به استعدادیابی و افزایش مهارت های فردی و اجتماعی، شغلی و تحصیلی کودکان کار اقدامات لازم انجام می شود.

شهردار منطقه در پایان همچنین از اجرای طرح ویژه ساماندهی کودکان کارهمچنین طرح جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر و افراد بی خانمان در راستای حمایت از اقشار کم برخوردار و نیازمند تحت پوشش منطقه و کاهش آسیب های اجتماعی با همکاری نیروی انتظامی، اکیپ گشت سازمان خدمات و مشارکتهای اجتماعی و شهرداران نواحی به طور شبانه روزی و مستمر در نقاط شناسایی شده خبر داد.