اتصال ۹۴ درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار خوزستان به شبکه ارتباطی
اتصال ۹۴ درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار خوزستان به شبکه ارتباطی
مشاور وزیر ارتباطات در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات مناطق روستایی اعلام کرد که ۹۴ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان خوزستان از پوشش شبکه ارتباطی بهره‌مند هستند.

به گزارش تیکنا، ایرج روحی در جریان سفر به خوزستان به منظور بررسی شبکه ارتباطی روستایی با اشاره به سرعت توسعه ارتباطات در روستاهای استان اعلام کرد: حدود یکصد روستا در استان به این شبکه نیستند که شهریور ماه امسال این تعداد روستا نیز متصل خواهند شد.

وی همچنین افزود: دو هزار و ۲۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در خوزستان وجود دارد که ۳۰۰ روستا از این تعداد در دولت سیزدهم از اینترنت نسل چهار بهره‌مند شدند.

وی افزود: حدود یکصد روستا در استان به شبکه متصل نیستند که شهریور امسال این تعداد روستا نیز به شبکه متصل خواهند شد.

روحی با بیان اینکه برخی روستاها به دلیل توسعه نیازمند بهبود شبکه هستند، اظهار کرد: ۳۰۰ روستا در استان نیازمند بهبود و ارتقای شبکه ارتباطی هستند.

مشاور وزیر ارتباطات در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات مناطق روستایی تصریح کرد: برخی نقاط شمالی استان در پوشش شبکه دچار مشکلاتی هستند که با توسعه شبکه فیبرنوری بسیاری از این مشکلات برطرف خواهد شد.

مجری طرح خدمات عمومی اجباری (USO) کشور افزود: یکی از مصوبات شهید آیت الله رییسی توسعه شبکه فیبرنوری در مناطق روستایی و شمال استان بود که در همین راستا ۶۶ کیلومتر فیبرنوری در منطقه احمدفداله شهر شهیون شهرستان دزفول ایجاد شد.