آیین‌نامه حمایت از دانشجویان سرآمد دانشگاه‌ها ابلاغ شد
آیین‌نامه حمایت از دانشجویان سرآمد دانشگاه‌ها ابلاغ شد
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آیین‌نامه جامع شناسایی و حمایت از دانشجویان سرآمد را برای اجرا به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش گروه زیست بوم فناوری و نواوری تیکنا، آیین نامه جامع شناسایی و حمایت از دانشجویان سرآمد دانشگاه‌ها که از سوی سازمان امور دانشجویان تهیه و تنظیم شده است، از سوی وزارت علوم به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ شد.

برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم برای شناسایی و جلب مشارکت فعالانه دانشجویان از جمله راهکارهایی است که می‌تواند جایگاه دانشگاه را آنگونه که شایسته بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و سند نقشه جامع علمی کشور است، به نمایش بگذارد.

براساس اعلام سازمان امور دانشجویان،‌ در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و بر اساس تکالیف معین در سند تحول دولت مردمی نسبت بر زیست سالم دانشجویی و همچنین با عنایت به اولویت‌های پنج گانه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به منظور شناسایی استعدادهای برتر، معرفی الگوهای مناسب دانشجویی و تشویق دانشجویان به افزایش فعالیت داوطلبانه و جهادی و تلاش برای نوآوری و فعالیت‌های موثر آموزشی، پژوهشی، فناورانه، نوآورانه، مهارتی، تجاری‌سازی، فرهنگی، ورزشی و هنری و حمایت از دانشجویان سرآمد، این آیین نامه تدوین و ابلاغ شده است.

در بخشی از آیین‌نامه آمده است: دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور افزون بر مسئولیت آموزش، انتقال دانش و آماده ساختن دانشجویان برای ورود به عرصه‌های تخصصی، رسالت مهم تربیت انسان‌های کارآمد، اخلاق‌گرا، متعهد، مسئولیت‌پذیر و متخصص تراز انقلاب اسلامی را بر عهده دارند.

برای دریافت متن کامل آیین نامه جامع شناسایی و حمایت از دانشجویان سرآمد دانشگاه‌ها اینجا کلیک کنید.