«آواتار ۲» به دومین فیلم پرفروش تاریخ کره جنوبی تبدیل شد
«آواتار ۲» به دومین فیلم پرفروش تاریخ کره جنوبی تبدیل شد

به گزارش تیکنا؛ طبق اطلاعات منتشر شده توسط شورای فیلم کره از زمان اکرانش در ۱۴ دسامبر فیلم دوم آواتار ساخته جیمز کامرون به فروش ۱/۱۳۶ میلیارد وون (۱۰۶ میلیون دلار) در چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا دست یافته است. فیلم کره‌ای «دریاسالار: امواج خروشان» به فروش ۷/۱۳۵ میلیارد وون دست یافته بود. دیگر فیلم کره‌ای […]

به گزارش تیکنا؛ طبق اطلاعات منتشر شده توسط شورای فیلم کره از زمان اکرانش در ۱۴ دسامبر فیلم دوم آواتار ساخته جیمز کامرون به فروش ۱/۱۳۶ میلیارد وون (۱۰۶ میلیون دلار) در چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا دست یافته است.

فیلم کره‌ای «دریاسالار: امواج خروشان» به فروش ۷/۱۳۵ میلیارد وون دست یافته بود.

دیگر فیلم کره‌ای پرفروش تاریخ سینمای کره یعنی «شغل پرخطر» با فروش ۶/۱۳۹ میلیارد وون همچنان جایگاه اول را به خودش اختصاص داده است.

قسمت اول آواتار در سال ۲۰۰۹ موفق شده بود به فروش ۴/۱۲۸ میلیارد وون دست پیدا کند و هنوز به عنوان پر بیننده‌ترین فیلم خارجی اکران شده در تاریخ کره جنوبی از نظر تعداد بیننده به شمار می‌آید. این فیلم توسط ۶/۱۳ میلیون نفر در کشور کره جنوبی دیده شده بود.

«آواتار: راه آب» تاکنون توسط ۶۷/۱۰ میلیون کره‌ای دیده شده است. این در حالی است که کره جنوب تنها ۵۰ میلیون نفر جمعیت دارد، در نتیجه فیلم‌هایی که بیش از ده میلیون بلیط می‌فروشند به عنوان فیلم‌های بسیار موفق و پرمخاطب دسته بندی می‌شوند.

«آواتار: راه آب» فیلمی در ژانر علمی، تخیلی، حماسی محصول کشور امریکا و به کارگردانی جیمز کامرون است که در سال ۲۰۲۲ در سینما‌های امریکا و جهان اکران شد.

این فیلم دنباله آواتار (۲۰۰۹) و دومین قسمت از مجموعه فیلم‌های آواتار محسوب می‌شود. کامرون و جان لاندو تهیه‌کنندگان فیلم هستند و فیلم‌نامه آن توسط کامرون، ریک یافا و آماندا سیلور نوشته شده است. از جمله بازیگران این فیلم می‌توان به سم ورثینگتون، زوئی سالدانیا، استیون لانگ، ژول دیوید مور، سی. سی. اچ. پاوندر، جووانی ریبیسی، دیلیپ رائو و مت جرالد اشاره کرد.

انتهای پیام/