آغاز به کار کمپ توانمندسازی صادراتی شرکت‌های دانش بنیان سیستان و بلوچستان
آغاز به کار کمپ توانمندسازی صادراتی شرکت‌های دانش بنیان سیستان و بلوچستان
کمپ توانمندسازی صادراتی شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فناوری زاهدان شروع به کار کرد.

به گزارش گروه اقتصاد دانش بنیان تیکنا، با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، کمپ توانمندسازی صادراتی برگزار می شود. این کمپ توانمندسازی به همت باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان و برای شرکت های حاضر در پارک علم و فناوری سیستان و بلوجستان برگزار می شود. بیش از ۲۶۰ شرکت تحت پوشش پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در حال فعالیت هستند. این مرکز امکانات خوبی برای توسعه و پیشرفت استارتاپ ها ایجاد کرده است. برنامه های پیش بینی شده برای این کمپ توانمندسازی شامل موارد زیر است:

تحلیل بازارهای بین‌الملل با ابزارهای مرکز تجارت جهانی (ITC)

کهنسال مدیر کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری و باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان در روز اول کمپ توانمندسازی در یک دوره ۸ ساعته، اقدام به آموزش تحلیل بازارهای بین الملل با ابزارهای مرکز تجارت جهانی International Trade Center می کند. آشنایی با ابزارهای تجارت جهانی یک دیدگاه قوی و پشتوانه مطالعات کتابخانه ای قوی برای شرکت ها به وجود می آورد.

آشنایی با ابزارهای صادراتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان

قدمگاهی؛ مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری در روز دوم کمپ توانمندسازی صادراتی ابزارهای صادراتی معاونت علمی را برای شرکت ها توصیف می کند.

بررسی و تحلیل بازار کشورهای همسایه

انزلیچی؛ رئیس انجمن شرکت های مدیریت صادرات ایران به صورت مجازی در کمپ توانمندسازی صادراتی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان حاضر می شود. وی بازار کشورهای همسایه را برای شرکت ها بررسی و تحلیل می کند.

قوانین، مقررات و توافق نامه‌های ایران با کشورهای هدف صادراتی

چهارمین بخش برنامه مربوط به قوانین و مقررات توافق نامه های ایران با کشورهای هدف صادراتی است و سیدی؛ مشاور امور بین الملل و توافق های تجاری سازمان توسعه تجارت به بررسی آن می پردازد.

آشنایی با موضوعات حقوقی در قراردادهای بین‌المللی

موضوعات و مسائل حقوقی از مهم ترین چالش های پیش روی شرکت‌ها است که آشنایی با آن می‌تواند کمک بزرگی به شرکت ها در طی مسیر رشد کند. خلیلی؛ پژوهشگر و مشاور عالی حقوق کسب و کار در کمپ توانمندسازی صادراتی شرکت ها را با این مسائل آشنا می کند.

آشنایی با فرآیند دانش‌بنیان شدن شرکت‌ها

بسیاری از شرکت‌ها به صورت دقیق با فرآیند دانش‌بنیان شدن شرکت‌ها آشنا نیستند. برخی سوالات مختلفی در مراحل مختلف بارگزاری مستندات دارند. همچنین بسیاری از شرکت ها سوالاتی در مورد نظام جدید دانش بنیان دارند. از این رو، فتح‌الهی؛ معاون دفتر ارزیابی معاونت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در کمپ توانمندسازی صادراتی این فرآیند را برای شرکت ها توصیف می کنند.

گفتنی است، زمان برگزاری این رویداد ۲۷ تا ۲۹ آذرماه ۱۴۰۲ و محل برگزاری آن پارک علم و فناوری زاهدان، سالن همایش است.

متقاضیان برای ثبت نام می‌توانند به لینک https://tesc.ir/service/۲۴/۱ مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به شماره های ۰۲۱-۶۳۱۰۳۳۳۳و ۰۹۰۵۷۱۳۹۱۴۶ تماس بگیرند.