آغاز برنامه‌های حمایت کانون از ثبت اختراعات از مسیر معاهده همکاری‌های پتنت
آغاز برنامه‌های حمایت کانون از ثبت اختراعات از مسیر معاهده همکاری‌های پتنت
معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در رویکردهای جدید خود در حیطه مالکیت فکری با نگاه اهرمی سازی برای اقتصاد دانش بنیان، راهبردهای جدیدی را در ساختار متحولانه کانون مدیریت دارایی‌های فکری، اتخاذ کرده است.

به گزارش گروه اقتصاد دانش بنیان تیکنا، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در رویکردهای جدید خود در حیطه مالکیت فکری با نگاه اهرمی سازی برای اقتصاد دانش بنیان، راهبردهای جدیدی را در ساختار متحولانه کانون مدیریت دارایی‌های فکری، اتخاذ کرده است.

در این راستا برنامه‌های حمایتی این مجموعه از سه حمایت پیشین به ۲۰ حمایت و با رویه ارایه جدید رسیده است.

پورتال مجموعه کانون از روز چهارشنبه ۵ مهر ماه برای ارسال درخواست حمایت از ثبت اختراعات از مسیر معاهده همکاری‌های پتنت (PCT) در دسترس متقاضیان است.

در این مدل نوین، فرآیند اجرایی درخواست با تاکید بر شبکه کارگزاری بوده و فناوران دانشگاهی و شرکتی با حمایت اختصاصی سازی شده خدمات را دریافت خواهند کرد.

ثبت درخواست از مسیر PCT، صرفا برای حفظ حق تقدم، تسریع و تسهیل فرآیند، بهبود هزینه‌ها و استفاده از فرصت ارزیابی تجاری برای تصمیم‌گیری برای ورود به فاز ملی در کشورهای مقصد برای تبادلات و تعاملات تجاری است و تشکیل پرونده صرف از مسیر PCT موجب حفاظت بین المللی اختراع فناوران نیست.

گفتنی است، متقاضیان می‌تواند برای کسب اطلاع بیشتر از شیوه نامه جدید و ثبت درخواست به پورتال کانون به اینجا مراجعه کنند.