آغاز اجرای طرح توسعه زیست­‌بوم «نوآوری شرکتی» در ۲۰ شرکت بزرگ ایرانی
آغاز اجرای طرح توسعه زیست­‌بوم «نوآوری شرکتی» در ۲۰ شرکت بزرگ ایرانی
اجرای طرح توسعه زیست بوم «نوآوری شرکتی» در ۲۰ شرکت منتخب بزرگ با حمایت دفتر توسعه زیرساخت­‌های زیست­‌بوم نوآوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری آغاز شد.

به گزارش گروه زیست بوم فناوری و نوآوری تیکنا، با عنایت به ضرورت تقویت و توسعه زیست بوم نوآوری کشور و به منظور ساماندهی و حمایت هدفمند از نهادهای مستعد در شکل‌گیری و توسعه کسب وکارهای فناور، نوآور و دانش‌بنیان، پروژه توسعه زیست بوم نوآوری شرکتی در ۲۰ شرکت منتخب بزرگ به همت دفتر توسعه زیرساخت‌های زیست‌بوم نوآوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف اجرا می‌شود.

این طرح با هدف افزایش رقابت‌پذیری و نوآوری در صنایع بزرگ و تسریع در رشد زیست‌بوم شرکتی، توسعه و ارتقای زیست‌بوم نوآوری در شرکت‌های بزرگ در کشور پیاده می شود.

با بهره‌گیری از مفهوم «نوآوری باز» و ارائه برنامه‌های حمایت شخصی‌سازی برای شرکت‌های منتخب، این طرح به تسهیل رشد اقتصاد دانش‌بنیان، ایجاد الگوهای موفق در حمایت‌های این حوزه و بهره‌برداری از مزیت‌های رقابتی بازار می‌پردازد.

گفتنی است، در این طرح با تمرکز بر زیست‌بوم شرکتی مجموعه های بزرگ، ظرفیت‌ها و قوانین مرتبط به ویژه قانون جهش تولید دانش‌بنیان برای هریک از شرکت‌های هدف، استخراج و با در نظر گرفتن رویکرد توسعه نوآوری به شرکت پیشنهاد می‌شود.

از دستاوردهای این طرح می‌توان به ایجاد زیست‌بومی جهت خلق فرصت‌های جدید، شکوفایی نوآوری و رسوخ فناوری در صنعت با بهره گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و فناور اشاره کرد.